Spiediens no 125 līdz 65, ko tas nozīmē?

Spiediens no 125 līdz 65, ko tas nozīmē?

  • Post category:Lifestyle
Spiediens no 125 līdz 65, ko tas nozīmē?
Rate this post

Ikviens zina, ka asinsspiediens ir ļoti svarīgs. Taču, kamēr cilvēki vēl ir jauni un veseli, viņi labprātāk par tādām lietām nedomā, un tam parasti ir maz iemeslu. Tiklīdz rodas problēmas, viņi sāk pievērst lielāku uzmanību savam asinsspiedienam. Viņi sāk izdomāties, kas būtu jāuzskata par normu un kas ir par iemeslu satraukumam.

Piemēram, spiediens no 125 līdz 65 ir slikts vai nē, cik tas ir bīstams un ko šis rādītājs vispār nozīmē? Pirmais skaitlis ir arteriālais sistoliskais spiediens (mērīts lielākā sirds spriedzes brīdī), bet otrais ir diastoliskais spiediens (kad tas ir atslābināts). Slavenais “120 līdz 80” ir nekas vairāk kā vidējās normas versija. Diezgan daudzi cilvēki jūtas labi pie spiediena 110/70 un 100/60, un pat rūpīga pārbaude neatklāj nekādas īpašas problēmas.

Spiediens no 125 līdz 65, ko tas nozīmē?

Turklāt normāls asinsspiediens paaugstinās līdz ar vecumu neatkarīgi no veselības stāvokļa. Ja diastoliskais spiediens ir 60, tad tas ir zemākais normas slieksnis, kas atdala cilvēku no bīstamām slimībām. 120 milimetri sistoliskā spiediena, kā jūs zināt, parasti ir ideāla norma. Problēma ir tā, ka to kombinācijai (precīzāk, pārāk plašam vērtību diapazonam) vajadzētu būt satraucošai. Vienīgais izņēmums, iespējams, ir grūtniecība. Ja tev tā nav, tad viss ir slikti. Ir pienācis laiks meklēt medicīnisko palīdzību.

Bez rūpīgas jūsu konkrētā gadījuma analīzes nav iespējams novērtēt 120 līdz 60 spiediena bīstamību. Tomēr pietiekami drīz jūs piedzīvosiet visus reiboņa un pēkšņas ģīboņas “priekus”. Jums vajadzētu pēc iespējas ātrāk uzzināt, par ko ir runa. Iemesls, kāpēc ir spiediens no 120 līdz 60, var būt pārslodze, smags stress (un tad pietiek tikai garīgi un fiziski atpūsties), vai arī tā var būt negatīva iedzimtība vai slimības sākums. Tāpēc noteikti jādodas pie ārsta!

Spiediens no 125 līdz 65, ko tas nozīmē?

Visticamākie šī stāvokļa cēloņi ir ateroskleroze, nieru darbības traucējumi, sirds aortas vārstuļa vājums (kas rodas pēc infekcioza miokardīta vai akūta drudža, kā komplikācijas), neparasti intensīvs vairogdziedzera darbs.

Īpaši jāpiemin divi apstākļi. Dažu zāļu ietekmē var veidoties spiediens no 125 līdz 65, un tad jums vajadzētu vai nu aizstāt zāles ar analogu, vai samazināt devu. No otras puses, ir nepieņemami paaugstināt spiedienu pēc sirdslēkmes, jo tas ir ārkārtīgi bīstami dzīvībai.

Spiediens no 125 līdz 65, ko tas nozīmē?

Un kurš noteica, ka normālam spiedienam jābūt no 120 līdz 80? Katram sava īpatnības. Ja kaut kas noiet greizi un sāk just diskomfortu, lai katrs ieklausās savā ķermenī un reaģē.