Kā atbrīvoties no hroniskas neveiksmes!

Kā atbrīvoties no hroniskas neveiksmes!

  • Post category:Lifestyle
Kā atbrīvoties no hroniskas neveiksmes!
5/5 - (1 vote)

Viena neveiksme ir nejaušība, divas ir nejaušība, trīs ir likumsakarība, četras ir sistēma… Ko darīt hroniskas neveiksmes gadījumā? Atbilde ir vienkārša: ja sistēmā iekļūst problēmas, tā ir jāpārprogrammē.

Karjeras neveiksmes.

Diezgan bieži gadās, ka ar vienādiem sākuma nosacījumiem un vienādu izglītības līmeni daži cilvēki ātri sasniedz savus mērķus, bet citi atzīmē laiku, nespējot sevi realizēt. Kā šo fenomenu var izskaidrot? Mūsdienu psiholoģijā ir tāds jēdziens kā “neveiksminieku sindroms”, kad cilvēks savā izpratnē cenšas panākt kaut ko labāku, bet nesekmīgi.

Parasti viņš(viņa) ir kādam pakļauts(a) un ļoti sāpīgi uztver, ka lielākā daļa vienaudžu viņu dzīvē apieta (pat tie, kuri mācījās sliktāk, nebija tik pievilcīgi), un viņš(viņa) nesasniedza to, par ko sapņoja. Tad seko visādi sevis mierinājumi: “ar viņu viss ir skaidrs – ietekmīgie radinieki, un es savu ceļu taisu pats, bez atbalsta”, “negodīga karjeriste, kas ir gatava iet cauri līķiem, lai panāktu progresu”, “būdama ārkārtīgi ārkārtēja”. laimīgs kopš bērnudārza.” Tas ir ērtākais veids, kā aizsargāt patmīlību.

Zaudētāju sindroms.

Veiksmīgu cilvēku skaudība un sevis attaisnojuma meklējumi ir galvenās neveiksmju pazīmes. Parasti viņiem ir ārkārtīgi nepatīkami dzirdēt par citu cilvēku panākumiem. Laimīgie – politiķi, uzņēmēji, popzvaigznes – tiek pakļauti totālai kritikai no savas puses, kaitina visus bez izņēmumiem.

“Ja pēc 40 gadiem nebūs bagātības, tās nebūs nekad un negaidu”. Patiešām, psihologi uzskata, ka, ja esat pesimistisks pret sevi un dažreiz vienkārši kritisks, ja neticat personīgās izaugsmes iespējai, šāda negatīva attieksme darbojas, un jūs vienkārši esat lemts pievienoties zaudētāju rindām. Ja cilvēks nepārtraukti saka: “Kā man nav paveicies!” – viņš šo sajūtu nodod citiem, un viņi to attiecīgi uztver.

Tomēr “neveiksminieka sindroms” nav galīga diagnoze, bet gan pašiedvesmas rezultāts. Tāpēc ir jāsaprot sekojošais: vienmēr atpaliek tikai tie, kas nemēģina piesaistīt panākumus. Ļoti bieži sliktas veiksmes aizspriedumi ir izdevīgi pašiem cilvēkiem. Daži ir tik ļoti pieraduši pie savas nelaimīgās situācijas, ka viņiem tas sāk patikt. Viņi ļoti vēlas, lai viņus pažēlo. Un viņi arī sāk sūdzēties par savu likteni vai pat apzināti iekrīt visādās nepatīkamās situācijās, lai kāds noslaucītu viņiem asaras un uzsit pa plecu.

Vai varbūt tomēr vēlies mainīt savu dzīvi uz labo pusi, kļūt bagātam, laimīgam, mīlētam? Vai tu par to sapņoji? Vai ir reāli ierakstīt sevi to rindās, kam veiksme ir dzīves norma? Patiešām, veiksme ieskauj mūs visus. Un, lai to izmantotu, jums vienkārši jāzina, kurā virzienā doties.

Kā noķert veiksmi!

Atbilde uz šo jautājumu ir vienkārša un vienlaikus ļoti grūta: jāmaina sevi un savu attieksmi pret dzīvi. Veiksme ir “nepārtraukta vēlme izmantot savu iespēju”. Šāda vēlme – nepalaist garām ne mazāko iespēju – ļaus sasniegt pamanāmus, un reizēm arī vienkārši kolosālus panākumus jebkurā jomā – no sporta līdz biznesam.

Lai noskaņojums uzvarētu, ir jāattīsta pareiza pašcieņa, lai prasmīgi izmantotu savas stiprās puses un maskētu vājās puses. Dažos gadījumos ir lietderīgi apspēlēt trūkumus, pārvēršot tos priekšrocībās. Mēģiniet objektīvi novērtēt savus talantus. Apzinieties, ko varat darīt un novērtējiet to. Neprasiet no sevis vairāk.

Jums nav jābūt laimīgam kopš dzimšanas – jūs varat vienkārši iemācīties vienu vai divas lietas. Stāstiet sev: es gribu dzīvot ar cieņu, esmu to pelnījis – un rīkojieties. Ir daudz psiholoģisku paņēmienu, kas var jums palīdzēt tik vērtīgā darbā.

Neatliec neko. Izveidojiet sev svarīgu mērķu un uzdevumu sarakstu. Visu uzreiz neaptversiet, bet kaut ko jau tagad variet īstenot. Tad būs iespēja piepildīties nākamajam sapnim. Galvenais ir neaizmirst par to, izmantot īsto brīdi un nekad “nenolaist rokas”.

 

Nevēliet veselību un bagātību, bet novēliet veiksmi, jo Titānikā visi bija bagāti un veseli, un tikai dažiem paveicās!

/Vinstons Čērčils/

 

Potenciālie šķēršļi panākumiem.

Ejot pretī veiksmei, jums jābūt gatavam stāties pretī ļaunākajam ienaidniekam – cilvēku aizspriedumiem. Viņu saknes slēpjas zemapziņā. Ienesīgākā, interesantākā un progresīvākā ideja neatradīs atbalstu no tiem, kuri tai nav psiholoģiski gatavi. Tradīcijas, paradumi, dogmas ir nostiprinājušās cilvēku prātos un neļauj virzīties uz priekšu ne pašiem, ne tiem, kas savā ceļā tās sastop. Kā ar to tikt galā?

Esiet garīgi gatavi iespējamiem šķēršļiem.

Netērējiet savu dzīvības enerģiju bezjēdzīgiem mēģinājumiem pārliecināt citus (taupiet brīvo laiku, pūles un naudu).

Nedusmojies uz cilvēkiem (galu galā futbolists nav dusmīgs, ka pretinieku komanda liedz viņam gūt vārtus).

Sadzīvot ar cilvēkiem ir viena no vissvarīgākajām prasmēm ceļā uz panākumiem. Ja vēlies uz kādu atstāt labu iespaidu (vīrietis, kas tev patīk, vai lielas kompānijas prezidents – tas nav svarīgi), ir tikai viens drošs veids – būt pašam. Protams, neaizmirstiet par labas manieres noteikumiem, taču pieklājībai un etiķetei ir diezgan plašs ietvars, un jūs varat viegli iekļauties tajos, neizliekoties par ko citu.

Pozitīva domāšana.

Ļoti liels pluss ir spēja pareizi domāt. Pirmkārt, jāizmet viss balasts, kas neļauj virzīties uz mērķi, un jāiemācās brīvi domāt. Nav brīnums, ka pagājušā gadsimta sākumā bija sakāmvārds: “Bezmaksas apakšveļa ir brīvas domāšanas garantija.” Nekā smieklīga! Vai ir iespējams kaut ko nopietni apdomāt un apspriest, ja drēbes spiežas interesantākajās vietās?

Otrkārt, ir jāpierod domāt pašam, nevis izmantot jau gatavos stereotipos un modeļos. Pieņemot lēmumu, vienmēr pajautājiet sev: “Vai tas man ir vajadzīgs un noderīgs? Vai man ir kādas garantijas un izredzes?”.

Treškārt, ir jādomā racionāli. Nevar ļauties mirkļa emocijām. Virzoties uz priekšu, vienmēr uzklausiet citu cilvēku (īpaši partneru, kolēģu, klientu) argumentus, mēģiniet analizēt, cik tie ir loģiski.

Ceturtkārt, jums vajadzētu attīstīt spēju radoši domāt. Šeit noder uzkrātās emocijas. Tajā pašā laikā loģika un tradīcijas dod vietu jūtām un vēlmēm, kurās ir jūsu spēks un vērtība kā cilvēks. Īstenojiet tos pilnībā – un jūs spersiet vēl vienu svarīgu soli ceļā uz panākumiem.

Vēlamā mērķa sasniegšana.

Daudzas domas, jūtas un nodomi, kurus mēs patiesi uzskatām par savējiem, patiesībā ir mums uzspiesti no ārpuses. Ļoti bieži vienkāršas pieklājības dēļ mums ir jāizliekas, jāsaka cilvēkiem nevis tas, ko mēs patiesībā domājam, bet ko viņi grib dzirdēt. Laika gaitā daudzi no mums pierod izturēties, ņemot vērā citu cilvēku viedokli. Gribējām nopietni mācīties mūziku, bet pabeidzām tehnisko universitāti, sapņojām par dizaineru un kļuvām par ārstu. Soli pa solim pseidojūtas sāk iegūt virsroku pār reālajām, un dažreiz tās tiek pilnībā izspiestas. Līdz ar to sāk veidoties vienaldzība pret darbu, nogurums, aizkaitināmība.

Lai gūtu panākumus, jums ir jādara kaut kas, kas jums patiešām patīk. Labi padomi no draugiem un radiem, mode vai pieprasījums pēc noteiktām profesijām – tas viss ir sekundāri. Galvenais esi tu pats, tavas patiesās vēlmes un vajadzības. Atcerieties vienkāršu teicienu: “Laimīgs ir tas, kuram ir paveicies!” Ja vēlies iegūt reālu rezultātu, dari visu, lai to sasniegtu: mācies, domā, noskaņojies, plāno, rīkojies, un tev noteikti veiksies!

Domājiet tikai par labo un gaišo! No rīta pieceļamies, pasmaidam, padomājam, cik skaista ir tava sieva vai kāds tev ir labs vīrs. Padomājam par savu sapni un dodamies ceļā uz jaunu, interesantu, veiksmīgu dzīvi!

Es sasitu spoguli, un tagad man nepaveiksies septiņus gadus, bet mans advokāts man apliecina, ka viņš varēs samazināt termiņu līdz pieciem.

/Steven Alexander Wright/