Apvienotajā Karalistē no aprīļa pieaugs interneta un mobilo tālruņu rēķini.

Apvienotajā Karalistē no aprīļa pieaugs interneta un mobilo tālruņu rēķini.

  • Post category:Lifestyle
Apvienotajā Karalistē no aprīļa pieaugs interneta un mobilo tālruņu rēķini.
Rate this post

Inflācijas pieauguma dēļ, patērētāji šopavasar saskarsies ar strauju interneta un mobilo sakaru līgumu cenu kāpumu Apvienotajā Karalistē.

Telekomunikāciju pakalpojumu sniedzēji sazināsies ar klientiem, tiklīdz Valsts statistikas birojs (ONS) trešdien apstiprinās janvāra inflācijas līmeni, no kuriem lielākā daļa aprēķinos izmanto patēriņa cenu indeksu (PCI), kā arī papildus procentus.

Izmaiņas nāks līdztekus straujākiem enerģijas un pārtikas rēķiniem, kas jau sitīs kabatas. Pašreizējais PCI rādītājs 5,1% ir augstākais pēdējo desmit gadu laikā, kas nozīmē, ka patērētājiem, visticamāk, būs ievērojami augstāki tālruņu, televīzijas un platjoslas pakalpojumu rēķini, ja šis rādītājs pieaugs vēl augstāk.

Interneta cenas.

BT, EE Broadband, John Lewis Broadband, Plusnet un Vodafone visi iekasē PCI plus 3,9 procentus, savukārt TalkTalk no aprīļa iekasēs CPI un papildu 3,7 procentus — tas tiek darīts pirmo reizi.

Šie cenu pieaugumi ir iekļauti klientu līgumu noteikumos un nosacījumos, kas nozīmē, ka tos nevar atcelt, nemaksājot ikmēneša maksu.

Vodafone interneta klientiem, kuri parakstīja līgumu pirms 2021. gada 2. februāra, būs jāmaksā PCI plus 1,4 procentu pieaugums, savukārt tie, kas pievienojās vēlāk, būs jāmaksā PCI plus 3,9 procentus.

Sky interneta klientiem tika paziņots par cenu paaugstināšanu, kas stājās spēkā no 2021. gada 1. aprīļa, tās interneta un TV klientiem un no 1. maija mājas tālruņu klientiem, ierobežojot cenu pieaugumu līdz 72 £ gadā. Atšķirībā no konkurentiem, summa ir noteikta, atkarībā no pakalpojuma, nevis procentuālais pieaugums.

Līdzīgi Virgin Media interneta klienti saskaras ar pieaugumu par aptuveni 56 GBP gadā (vidēji par 4,70 GBP mēnesī). Virgin klientiem līdz 15. februārim ir jāatceļ līgums vai jāpāriet uz citu pakalpojumu.

Pakalpojumu sniedzēji Zen Internet, Hyperoptic un SSE saviem lietotājiem neiekasē ikgadēju cenu kāpumu. Zen Internet ir apsolījis neiekasēt paaugstinātas maksas klientiem, kuri ievēro to pašu plānu, savukārt Hyperoptic un SSE ir apņēmušies nepalielināt rēķinus minimālā līguma darbības laikā.

Mobilo sakaru cenas.

BT Mobile, EE, Plusnet Mobile un Vodafone paaugstinās cenas pēc PCI likmes plus 3,9 procenti, savukārt ID Mobile, O2 un Virgin Mobile saista cenas ar mazumtirdzniecības cenu indeksu (RPI), kas ir 7,1 procents.

Tesco Mobile un Sky Mobile pašlaik nepaaugstina cenas atbilstoši inflācijai, savukārt elastīgo līgumu nodrošinātāji GiffGaff, Smarty, Utility Warehouse, Voxi un Lebara savos plānos neņem vērā automātisku cenu pieaugumu.

Televīzijas cenas.

Sky piedāvā automātisku cenu pieaugumu savos noteikumos un nosacījumos. Tomēr, lai gan Now TV ļauj klientiem atcelt abonementu 30 dienu laikā pēc cenas maiņas, Sky patur tiesības katru gadu palielināt rēķinus līdz pat 10 procentiem.

Arī Netflix plāno palielināt Apvienotās Karalistes izmaksas pēc tam, kad pagājušajā nedēļā tika paaugstinātas ASV maksas par 1–2 USD mēnesī kopā ar Disney+ un Amazon Prime Video.

“Lai gan Ofcom nenosaka mazumtirdzniecības cenas, mēs ļoti mudinām telekomunikāciju pakalpojumu sniedzējus, apsverot cenu paaugstināšanu, ņemt vērā pieaugošo finansiālo spiedienu uz saviem klientiem,” sacīja Ofcom pārstāvis.

Avots: https://www.msn.com/